Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Denia- prístavné mesto na pobreží Costa Blanca obmývané Stredozemným morom

Pridané: 6.7.2022

Denia, hlavné mesto Marina Alta, je kozmopolitné a moderné mesto, ktoré ponúka všetky druhy služieb. Z turistického hľadiska je veľmi zaujímavou destináciou, a to tak pre šírku svojej ponuky, ako aj pre vysokú kvalitu svojich produktov.

Spoznávanie Denie v jej uliciach je dobrodružstvom, cestou v čase a návratom k jej pôvodu. Stačí sa priblížiť k štvrti Baix la Mar, aby ste sa preniesli do jej námorníckej minulosti a rozjímali nad niektorými veľmi malebnými domami. 

Ďalšou štvrťou, ktorú by ste nemali vynechať, je Les Roques. Tu môžete objaviť časť jej dedičstva. Les Roques bol súčasťou opevneného Ravalu, oblasti arabského mesta s kúpeľnými domami, mlynmi, pecami... Je to tiež vstupná brána do hradu Denia. 

Táto pevnosť, symbol mesta, pochádza z islamských čias. Nachádza sa na miernom kopci s výhľadom na more a v srdci mesta. Ak navštívite najvyššiu časť, môžete zazrieť nádherný výhľad na Stredozemné more. Dnes je hrad súčasťou významnej pamiatkovej rezervácie, v ktorej sa nachádza Archeologické múzeum mesta Denia. 

Ak budeme pokračovať v prechádzke historickým centrom, pozývame vás na návštevu kláštora mníšok "las Agustinas" a kostola "de la Asunción", chrámu, ktorý vyžaruje veľkú krásu zvnútra aj zvonka. 

Ak chceme pokračovať v obdivovaní histórie a kultúry, ktorá obklopuje Deniu, môžeme si urobiť zastávku, ktorá poteší dospelých aj deti: Vítame vás v Múzeu hračiek! Keď prekročíte jeho brány, môžete sa vrátiť v čase a objaviť autentické poklady a význam prvého hračkárskeho priemyslu. Drevené kuchynky, hra s kolkami, hra s krúžkami... Nájdete tu všetko, čo si len dokážete predstaviť!

Dénia je podľa UNESCO kreatívnym mestom gastronómie, čo nás nabáda k tomu, aby sme si vychutnali každé jej zákutie. V Dénii sa spájajú najlepšie produkty mora a valencijského sadu, aby vznikli jedlá vysokej úrovne. Arròs a banda, l'espencat, sušená chobotnica, červené krevety alebo suquet de peix sú len niektoré príklady veľkej rozmanitosti a bohatosti kuchyne Dénie. 

Po tom všetkom sa dostávame na jej pláže. Prejdite sa po nich, potápajte sa, plávajte a vychutnávajte si jemný piesok, jej skalnaté pláže a morské dno ukryté v niektorých z najvýraznejších zátok. Pláže Els Molins, La Cala, les Deveses alebo les Marines sa stanú vašimi veľkými spojencami, ak navštívite túto destináciu. Nájdeme tu veľké morské poklady, najmä v morskej prírodnej rezervácii Cabo de San Antonio. Zorganizujte si aktivitu, aby ste si čo najviac užili podmorské výhľady. 

Ak patríte k milovníkom prírody vo všetkých jej podobách a chcete si užiť príjemné turistické trasy, nemôžete vynechať Greenway Denia alebo korunovať vrchol prírodného parku Montgo.

Tak či onak, Dénia vás vždy prekvapí. Je to destinácia, ktorá vás chytí a budete sa sem chcieť vždy vrátiť. 

Prichádzate ju objaviť?