Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Benidorm- zábava v celej svojej kráse

Pridané: 6.7.2022

Benidorm sa nachádza v srdci regiónu La Marina Baixa v Alicante a je jednou z hlavných turistických destinácií na pobreží Costa Blanca vďaka svojim vynikajúcim plážam, ako aj širokej ponuke ubytovania, reštaurácií a voľnočasových aktivít.

Jeho staré mesto, ktoré sa týči na ostrohu, kontrastuje so širokými alejami budov, obchodov a terás, ktoré sa tiahnu pozdĺž päťkilometrového pobrežia.

Možnosti, ktoré Benidorm ponúka, sú nespočetné: od prechádzok po promenáde alebo kúpania až po vodné športy alebo výlet loďou na ostrov Benidorm. To všetko bez toho, aby sme zabudli na miestne festivaly a šťavnatú gastronómiu s ryžou a rybami v hlavnej úlohe.

Benidorm je jedným z najväčších turistických centier na pobreží Costa Blanca v Alicante. Jeho jemné piesočnaté pláže, krištáľovo čistá voda a vynikajúce podnebie počas celého roka priniesli tomuto mestu zaslúženú slávu, ktoré je vybavené kvalitnou infraštruktúrou a službami.
Jednou z najväčších atrakcií Benidormu sú nepochybne jeho pláže. Päť kilometrov dlhé pobrežie pretínajú rozsiahle piesočnaté pláže a odľahlé zátoky, kde si môžete vychutnať osviežujúce kúpanie, ako aj praktizovať mnohé vodné športy: potápanie, vodné lyžovanie, windsurfing, plachtenie atď.

Pláž Levante, ktorá sa nachádza severne od prístavu, je jednou z najkrajších v meste. Jej mestská poloha okrem toho, že poskytuje množstvo služieb, umožňuje ľahký prístup k jej viac ako dvom kilometrom jemného zlatistého piesku. Táto symbolická piesočná oblasť je ohraničená rušnou promenádou, ktorá je posiata terasami a reštauráciami a ponúka skvelý nočný život.

Južne od mesta sa rozprestiera pláž Poniente, dlhá tri kilometre. Podobne ako pláž Levante má dlhú promenádu ako kulisu a disponuje všetkými druhmi služieb, ktoré ju robia dostupnou a pohodlnou.
Medzi týmito dvoma najznámejšími plážami Benidormu sa nachádza Mal Pas, pokojná zátoka s jemným pieskom v blízkosti starého mesta a prístavu.

Na druhej strane Ti Ximo a La Almadrava sa nachádzajú na severnom konci Benidormu, kde sa pobrežie stáva členitým a neprístupným. Ďaleko od centra mesta vám tieto odľahlé prírodné zátoky umožnia uniknúť z ruchu mesta a vychutnať si potápanie v jeho nádherných skalnatých dnách.

Mesto a voľný čas

Historické centrum Benidormu sa nachádza na výbežku, ktorý sa nachádza medzi jeho dvoma hlavnými plážami, Levante a Poniente. Práve tu sa zrodilo mesto, primitívna rybárska dedina, ktorej predsedá kostol San Jaime. Jeho modré klenby, postavené v 18. storočí, sa týčia nad sieťou úzkych uličiek a malebných zákutí. Špička Cerro Canfali vedie na Balkón Stredozemného mora, nádherný vyhliadkový bod, z ktorého si môžete vychutnať krásny panoramatický výhľad na more.

Na oboch stranách starého mesta sa nachádzajú široké aleje a nákupné ulice, ktoré tvoria moderný Benidorm. Mesto zamerané na cestovný ruch, ktoré ponúka širokú škálu služieb vrátane mnohých hotelov, reštaurácií a terás.

Možnosti trávenia voľného času v Benidorme sú nekonečné: od prechádzok po dlhej promenáde až po využívanie oblastí, ako je park L'Aigüera v centre mesta, alebo strávenie nezabudnuteľného dňa v stredomorskom zábavnom parku Terra Mítica. Nachádza sa tu aj množstvo športových zariadení vrátane školy plachtenia a niekoľkých škôl potápania.

Prístav vám umožní výlet loďou na malý ostrov Benidorm, ktorý sa nachádza v centre zálivu. Legenda hovorí, že ostrov je kusom skaly z neďalekého vrchu Puig Campana, ktorý odvážny Roland rozsekol svojím mečom počas vojnovej výpravy Karola Veľkého. Jeho bohaté morské dno z neho robí raj pre milovníkov potápania.

 

Gastronomy, festivals and surroundings

Fish and rice dishes are the basis of the local gastronomy. Paella is one of the emblematic dishes, together with seafood, grilled or boiled, and fish both stewed or fried and in broth. Garlic and oil give rise to the ali-oli sauce, which accompanies many dishes.

Alicante desserts include almond cake, nougat and ice cream. Wines with Denomination of Origin Alicante, misteleta (sweet wine) and horchata (tiger nut-based, protected with designation of origin) are typical of the region.


Benidorm is a cheerful and festive town. The festivities in honor of the Virgen del Sufragio and San Jaime Apostle, which are held from the second Sunday of November, offer a varied program, including a parade of floats, theatrical performances and fireworks. A few days later, the Festa de la Carxofa (Carxofa Festival) takes place in the historic center of the town, which is very popular. Other notable festivals are the Bonfires of San Juan and the Moors and Christians Festival, both in June.

The surroundings of Benidorm have a great natural beauty. To the north, the terrain becomes abrupt, with mountain ranges and cliffs that extend towards the sea and the Serra Gelada Natural Park. In this environment are towns like L'Alfàs del Pi or Altea. Calpe is located next to the Peñón de Ifach Natural Park, a harmonious city that has managed to combine the preservation of its monumental heritage with tourist infrastructures.
To the south of Benidorm we find towns like Villajoyosa, capital of the Marina Baja. And crossing the Sierra de Aitana, the northern interior offers us a tour of Cocentaina, an important medieval town, and Alcoy/Alcoi, a town famous for its Moors and Christians festival, declared of International Tourist Interest.

Finally, the mountains of Alicante also offer us the possibility of visiting the Natural Park of Carrascal de la Font Roja, in the surroundings of Alcoy.

Gastronómia, festivaly a okolie

Základom miestnej gastronómie sú jedlá z rýb a ryže. Paella je jedným zo symbolických jedál, spolu s morskými plodmi, grilovanými alebo varenými, a rybami dusenými alebo vyprážanými a vo vývare. Z cesnaku a oleja vzniká omáčka ali-oli, ktorá sprevádza mnohé jedlá.

Medzi alikantské dezerty patrí mandľový koláč, nugát a zmrzlina. Pre tento región sú typické vína s označením pôvodu Alicante, misteleta (sladké víno) a horchata (na báze tigrieho orecha, chránené označením pôvodu).


Benidorm je veselé a slávnostné mesto. Slávnosti na počesť Virgen del Sufragio a San Jaime Apostle, ktoré sa konajú od druhej novembrovej nedele, ponúkajú pestrý program vrátane sprievodu plavákov, divadelných predstavení a ohňostroja. O niekoľko dní neskôr sa v historickom centre mesta koná Festa de la Carxofa (Slávnosť Carxofa), ktorá je veľmi obľúbená. Ďalšími významnými slávnosťami sú Bonfires of San Juan a Festival Maurov a kresťanov, ktoré sa konajú v júni.

Okolie Benidormu sa vyznačuje veľkou prírodnou krásou. Na severe sa terén stáva strmým, s horskými masívmi a útesmi, ktoré sa tiahnu smerom k moru a prírodnému parku Serra Gelada. V tomto prostredí sa nachádzajú mestá ako L'Alfàs del Pi alebo Altea. Calpe sa nachádza vedľa prírodného parku Peñón de Ifach, harmonického mesta, ktorému sa podarilo skĺbiť zachovanie pamiatok s turistickou infraštruktúrou.
Na juh od Benidormu sa nachádzajú mestá ako Villajoyosa, hlavné mesto Marina Baja. A severné vnútrozemie, ktoré prechádza cez pohorie Sierra de Aitana, nám ponúka prehliadku Cocentainy, významného stredovekého mesta, a Alcoy/Alcoi, mesta známeho festivalom Maurov a kresťanov, vyhláseného za medzinárodný turistický záujem.

Nakoniec nám pohorie Alicante ponúka aj možnosť navštíviť prírodný park Carrascal de la Font Roja v okolí mesta Alcoy.