We use cookies

We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. More info

 

Costa Blanca (v preklade Biele pobrežie, na mape oranžová farba od  juhu Valencia po Alicante) je najvyhľadávanejšia a najnavštevovanejšia časť Španielska. Tvorí viac než 200 km morského pobrežia  vo východnej časti  Španielska. Výhody, ktoré si tu našinci môžu užívať a doma ich nemajú sú piesočné pláže, viac ako 300 slnečných dní v roku, najčistejší vzduch v Európe, mikroklíma ideálna napríklad pre reumatikov, stredomorská kuchyňa, kvalitné golfové ihriská, rezorty a mnoho iných aktivít pri mori.  Jeho hlavným mestom je Alicante. Na severe je ohraničená mestečkom Denia  a na juhu končí pri Pilar de la Horadada. 

Costa Blanca je rozvinutá turistická destinácia so známymi prímorskými letoviskami ako napríklad Benidorm, Denia, Javea, Teulada Moraira, Altea, Calpe, La Villajoyosa a ďalšie. Tieto strediská sú už dlhšie zaujímavé pre investorov do nehnuteľností v Španielsku a aktuálne po korona víruse je možno nájsť aj cenovo výhodnejšie objekty.

Na webe SPANIELSKENEHNUTELNOSTI  môžete nájsť okrem  nehnuteľnosti na Costa Blanca aj objekty, ktoré sa nachádzajú v Andalúzii (Costa de Sol). 

  • provincia VALENCIA (Denia, Javea, Moraira)
  • provincia MURCIA 
  • časť provincie -  severná časť ANDALÚZIE  (Estepona)

Location