spinner
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info
 

Nehnuteľnosti na Costa Blanca

Pridané: 5.7.2020

Prečo je správny čas kúpiť si nehnuteľnosť v Španielsku a to nielen kvôli Korona kríze, vám  zhrniem v tomto príspevku.

VÝHODNÁ INVESTÍCIA

Vzhľadom na súčasný vývoj vo svete je kúpa nehnuteľností v turistickej oblasti  stále jednou z najlepších foriem investícií, pri ktorej môžeme očakávať zhodnotenie a profitovať  z letného  prenájmu.  Španielsko patrí medzi druhú najnavštevovanejšiu krajinu sveta, pričom počet turistov dosiahol až 85 miliónov za 2019. Cestovný ruch tu predstavuje až 11 % celkového HDP.

POČASIE

Najstabilnejšie klimatické podmienky počas celého roka v rámci Európy Španielsko, najmä oblasť  Costa Blanca (Biele pobrežie) disponuje s viac ako 300 slnečnými dňami v roku a priemernou ročnou teplotou 19 C a tak patrí medzi  najstabilnejšie klimatické pásma  počas celého roka v rámci Európy.

STABILIZOVANÝ TRH

Trh s nehnuteľnosťami v Španielsku hlavne v populárnej oblasti pobrežia Španielska Costa Blanca je v súčasnosti stabilizovaný. Ceny nehnuteľností klesli od krízy v roku 2007 až o 60 % a svoje dno dosiahli v roku 2014 odkedy  začali pomaly rásť. Rast bol zaznamenaný aj posledné roky a podľa významných ratingových agentúr a analytikov budú rásť aj v nasledujúcich rokoch.

DLHODOBO NÍZKE CENY NEHNUTEĽNOSTÍ

Aktuálne sú na Costa Blanca stále podhodnotené  ceny nehnuteľností.  Podľa aktuálnej  metodiky merania hodnoty nehnuteľností vydanej OECD, je jasné,  že nehnuteľnosti v Španielsku predstavujú jednu z najnižších hodnôt v rámci Európy. Z prieskumu vyplýva, že hodnota nehnuteľnosti v Španielsku je v súčasnej dobe na úrovni 74% k jej dlhodobému cenovému priemeru. To znamená, že  nehnuteľnosti v Španielsku sú stále  podhodnotené o 26%.

VÝHODNÉ HYPOTEKÁRNE ÚVERY

Aj ako cudzinec máte možnosť získať výhodný  hypotekárny úver. Banky sú ochotné poskytnúť financovanie až do výšky 70 -80 % , stačí ak sa  žiadateľ  zaručí španielskou nehnuteľnosťou . Podľa najväčších španielských bánk sa zvýšil počet poskytnutých úverov a tým podporil predaj v minulom roku.

SEZÓNNY PRENÁJOM

Možnosť krátkodobého, najmä letného  prenájmu nadobudnutej nehnuteľnosti za účelom pokrytia nákladov spojených s  nehnuteľnosťou ako aj ziskom . V oblasti pobrežia Španielska Costa Blanca rastie z roka na rok počet turistov. Týmto sa Španielsko stáva jednou z top lokalít na strávenie dovolenky nie len medzi Európanmi.  Okrem toho, čoraz viac návštevníkov začína využívať pre strávenie svojej dovolenky krátkodobý prenájom (1 až 2 týždne) nehnuteľností – od apartmánu cez bungalovy až po luxusné vily. 

Ceny prenájmu závisí od vybavenia a  lokality. Čím bližšie k moru a kompletnej  vybavenosti  komplexu (bazény, tenisové kurty, ihriská, blízkosť reštaurácií atď),  v ktorom sa  apartmán alebo vila nachádza, tým vyšší prenájom .  Ceny sa  líšia najmä obdobím počas roka, v ktorom sa daná nehnuteľnosť prenajíma. V letnej sezóne sú ceny až 4 x vyššie ako ceny za zimný prenájom. Napríklad za prenájom bytu v zime zaplatíte 400 Euro za mesiac a v lete vás ten istý byt bude stáť túto sumu za týždeň.  Príjmy z prenájmu vám pokryjú náklady spojené s nadobudnutou nehnuteľnosťou a budete spokojný , že ste investovali do nehnuteľnosti, ktorej hodnota aj z roku na rok rastie.

Pobrežie Costa Blanca ponúka okrem toho dlhé piesočnaté pláže, priezračne čisté more s pozvoľným vstupom, krásne zátoky a lagúny, čistý morský vzduch.  A pre dobrú náladu  množstvo zábavy, tanca, športu, kultúrnych pamiatok, dobré jedlo a tým patrí k jednej z najvyhľadávanejších a naj navštevovanejších v Španielsku a ideálny miestami pre vašu vysnívanú dovolenkovú nehnuteľnosť pri mori. 

Pozrite si aktuálnu ponuku , alebo ma kontaktujte v prípade akýchkoľvek otázok.